Výroba

Materiál
vyroba_a_kvalita_1

Materiál nakupujeme v renomovanej firme zo širokého sortimentu kvalitných materiálov,
výrobkov zo železa a doplnkových služieb.

povrchová úprava
PIESKOVANIE
vyroba_a_kvalita_1

Mechanická povrchová úprava tryskaním – tzv. “pieskovanie”

Technológia tryskania je jednou z najrozšírenejších mechanických úprav povrchu. Pod pojmom tryskanie, alebo pieskovanie rozumieme čistenie povrchu predmetov prúdom tryskacieho prostriedku na povrch, ktorému pohybovú energiu dodáva stlačený vzduch, pričom tryskací prostriedok pôsobí ako brúsny materiál. Hlavným účelom technológie tryskania je odstrániť nečistoty z povrchu opracovávaného materiálu ako je hrdza,okuje,staré povlaky a podobne.

Dosiahnutá kvalita očistenia je hodnotená stupňami 1-3,kde stupeň 3 značí najvyššiu kvalitu, čo znamená „kovovo čistý povrch“.
Názov „pieskovanie“ sa používa vďaka predtým najčastejšie používanému tryskaciemu prostriedku, ktorým bol kremičitý piesok. Tryskanie pieskom je v súčastnosti z hygienických dôvodov zakázané. Najpoužívanejšíe materiály pre tryskanie sú liatinová ostrohranná drť, oceľová ostrohranná drť, umelý korund a struska, ktorá vznikla ako náhrada kremičitého piesku. Týmto spôsobom očistenia povrchu materiálu vytvárame aj vhodný kotviaci profil pre ochranné náterové systémy a metalizáciu.

Takto vytvorený kotviaci profil má dôležitú úlohu v životnosti ochranného systému.Niektoré povlaky tvoria so základným materiálom iba mechanickú väzbu aplikovanú na hladký (iba odmastený) povrch, kde nie je dosiahnutá dostatočná priľnavosť a dochádza k odlupovaniu a v niektorých prípadoch k spadnutiu celého povlaku.

povrchová úprava
METALIZÁCIA
vyroba_a_kvalita_1

Metalizácia – šopovanie

Metalizácia, alebo aj tzv. šopovanie, je nanášanie kovových povlakov žiarovým nástrekom. Je určená k povrchovej ochrane ocele a iných kovov pred koróziou. Vytvorená vrstva zabraňuje prieniku vlhkosti a kyslíka k povrchu kovu a tým zabraňuje vzniku korózie
a niekoľkonásobne predlžuje životnosť takto upravených povrchov.

Na aplikáciu antikoróznej vrstvy používame zinok (čistota drôtu 99,6%), hliník (čistota drôtu 99,6%), alebo zliatinu týchto dvoch kovov – Zinakor 850 (zinok 85%+hliník 15%).

Na takto upravený povrch môžeme bez ďalšej úpravy (brúsenie, odmasťovanie) aplikovať farebný nástrek tekutými a aj práškovými farbami, pretože tento povrch sa vyznačuje veľmi dobrou priľnavosťou.

finálna úprava
STRIEKANIE
vyroba_a_kvalita_1

Na finálnu úpravu sa používa dvojzložková farba podľa RAL odtieňov.

Najčastejšie sa používa ALKYTON. Alkyton je náterová hmota na báze alkydových živíc modifikovaných uretánmi. Náter vykazuje vynikajúcu pružnosť, odolnosť voči UV žiareniu, úderom a má dobrú charakteristiku zasychania aj pri nižších teplotách (od + 5C).

Alkyton kryje už v jednej vrstve v celom spektre dodávaných odtieňov. Účinné antikorózne pigmenty vytvárajú dlhodobú antikoróznu ochranu. Výrobok má veľmi dobrú priľnavosť aj na skorodovaný povrch po ručnom očistení. Požité rozpúšťadlá dodávajú výrobku vynikajúcu zlievateľnosť a aj pri aplikácii štetcom možno dosiahnuť vzhľad podobnej kvality ako pri striekaní.

Modifikácia alkydových živíc uretánmi dodáva výrobku dlhodobú farebnú stálosť a podstatne predlžuje životnosť.